Yatırma/Çekme

Para Yatırma Kuralları

Lütfen aşağıdaki kurallara uygun transferler yapınız. Kural dışı transferler ortalama 1 iş günü içinde iade edilmektedir.

1. Akbank hesabından yapılan TL yatırma işlemleri ve tüm bankalardan FAST ile TL yatırma işlemleri 7/24 otomatik olarak hesabınıza aktarılmaktadır. Farklı bir bankadan gerçekleştirilen, hafta sonu ve resmi tatiller haricinde saat 16:45'e kadar tarafımıza ulaşan EFT ile para yatırma işlemleri aynı gün içerisinde hesabınıza aktarılacaktır.

2. Sadece kendi adınıza kayıtlı banka hesabından yaptığınız transferler kabul edilecektir. Sitede kayıtlı olduğunuz isim ile tarafımıza transfer gerçekleştirdiğiniz banka hesabı sahibi aynı olmalıdır.

3. Türkiye’de yerleşik bankalardan adınıza kayıtlı vadesiz TL hesaplarınızdan Stablex’e Türk Lirası yatırma işlemleriniz otomatik olarak hesabınıza eklenecektir.

4. TL yatırma işlemleri için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Günlük TL yatırma limitiniz dahilinde, bankanızın izin verdiği tutarda havale/EFT yapabilirsiniz.

5. ATM'lerden gönderilen paralar kabul edilmemektedir. İadesi için kimlik fotokopisi ve aynı isme kayıtlı banka hesabı istenecektir.

 

Para Çekme Kuralları

1. Akbank hesabınıza, 7/24 havale ile TL çekme talimatı verebilirsiniz.

2. Akbank haricindeki vadesiz Türk Lirası hesaplarınıza hafta içi saat 16:45'e kadar verilen EFT ile TL çekme talepleri aynı gün içerisinde gönderilecektir.

3. Hafta sonu ve resmi tatillerde verilen EFT ile TL çekme talepleri takip eden ilk iş gününde gerçekleşmektedir.

 

Kripto Para Yatırma Kuralları

1. Her kripto para için hesabınıza bir yatırma adresi tanımlanmıştır. Hesabınıza tanımlı kripto para yatırma adresine yapılan transferler blokzincirindeki onay süreci tamamlandıktan sonra hesabınıza aktarılacaktır.

2. Yatırma adresi dışında Memo Tag veya Destination Tag benzeri ek kod gerektiren kripto para (örn. XRP, XLM, EOS vd.) yatırma işlemlerinde ilgili kodların yazılması zorunludur. Memo/Destination Tag kodları eksik transferler otomatik olarak hesabınıza aktarılmayacaktır. Memo/Destination Tag’i eksik olan transferlerin hesabınıza aktarılabilmesi için transferin tarafınızdan yapıldığını ispatlamanız istenecektir.

 

Kripto para Çekme Kuralları

1. Çekme talimatınızı onayladıktan sonra işlem durumun kriptopara çekme sayfasından veya işlem yaptığınız blokzincirine ait gezginden takip edebilirsiniz.